Etiketleme Ekipmanı Ortağı Seçme

Şarap endüstrisi büyümeye devam ederken (2014-2019 arasında ortalama% 5,7 büyüme kaydederken), şarap üreticileri ve şarap imalathanesi sahipleri, rekabet yukarı doğru bir yörüngede devam ederken markalarını öne çıkarmak için yenilikçi yöntemlere ihtiyaç duyuyor. Yaratıcı ve benzersiz şarap etiketleri ve şarap kutusu etiketleri, dikkat çekmenin ve fark yaratmanın yollarından yalnızca biridir. İyi haber şu ki, her yerde şarap meraklıları üzerinde görsel bir etki yaratmaya yardımcı olacak çeşitli etiketleme teknolojileri var.

Şarap yapımı, karmaşık ve ilginç lezzetler yaratarak ve bazı durumlarda eski dünya tariflerini kullanarak içicinin deneyimine odaklanır. Organik şaraplar, şekersiz şaraplar ve düşük karbonhidratlı şarapların yanı sıra popülerliği giderek artan sadece heyecan verici şeyler değil. Pazardaki eski ve yeni oyuncularla - artan şarap aboneliği trendinden bahsetmeye gerek yok - şarap imalathanelerinin şaraplarını müşterilere yapışacak ve daha fazlası için geri gelmelerini sağlayacak şekilde markalaştırmaları daha da kritik.

Şarap Etiketleme Ekipmanları

Şimdiki moda

Şarap imalathanelerinin sayısı arttıkça, üretim eğilimleri, şişeleme yetenekleri ve etiketleme teknolojisi de artıyor.

Şarap endüstrisi için tahminler parlak görünüyor. Bununla birlikte, tüketici odağının nicelik yerine nitelik tercihine kayması beklenmektedir, bu da marka kimliği ve ambalajlamanın önemli başarı itici güçleri olduğu anlamına gelir.

Yakın zamanda yapılan bir şarap tadım anketinde, fiyatı 10-150 $ arasında değişen birkaç şarap şişesi katılımcılarla paylaşıldı. İşte keşfedilenler.

• Ankete katılanların% 82'si etiketin görünümüne göre bir şarap şişesi seçti
•% 65'i şarabın ne kadar pahalı göründüğünü düşündüklerinden etkilendi
•% 58'i şarap bölgesine önem veriyor
• Şişenin şekli ve renginden% 53 etkilendi
•% 46'sı geçmişte keyif aldıkları bir şeyi satın almayı tercih ediyor
•% 42'si eski şarap tercih etti

Şimdiki moda

Anket sonuçlarına göre, şarap şişelerinin nasıl göründüğü tüketiciler için önemli. Harika görünen bir etiketin eğlenceli ve ilginç ya da zarif ve sofistike anlamına gelip gelmediği, hedef pazarınıza bağlı olabilir - ancak her iki durumda da, şarap şişeniz dikkat çekmeli ve kaliteyi iletmelidir. Bu, şarap etiketinizin doğru tasarıma ihtiyaç duyduğu ve şarap şişenizin hem çevrimiçi hem de rafta en iyi şekilde görünmesini sağlamak için doğru ve tutarlı bir şekilde yapıştırılması gerektiği anlamına gelir. Sonuçta, şarap etiketinizin etki yaratmak için sadece 1,5 saniyeniz var.

Şarap tüketicilerinin dikkatini çekmek için ürününüzün yüksek kalitesini bir bakışta paylaşın. Bunu, şarap meraklılarının ilgisini çeken ve onları şarabınızı seçmeye zorlayan harika bir şarap etiketi tasarımı geliştirerek yapabilirsiniz. İşte dikkate alınması gereken bazı tasarım öğeleri.

• Şişenizin rengini, şarabınızın rengini ve etiketinizin rengini düşünün. Hangi duyguları iletmek istiyorsunuz? Parlak renkler neşe, enerji ve cesareti çağrıştırır. Sessiz renkler, incelik ve incelik gösterir. Koyu renkler zengin cehennem ve entrika vaat ediyor. Görsel olarak öne çıkan yüksek kontrastlı bir etki için koyu renkli bir şişe üzerine parlak bir etiketi yan yana koymayı bile düşünebilirsiniz.

• Yazı tipi seçimleriniz ve etiket materyali de önemlidir. Seçeceğiniz görünüm minimalist, zarif, klasik, modern mi yoksa sıra dışı mı? Doğru tonu ayarlayan bir yazı tipi seçmek, ilginç sanat eserleri seçmek ve markanızı ve şarabınızın karakterini destekleyen bir etiket dokusu seçtiğinizden emin olmak isteyeceksiniz.

• Benzersiz şekilli şarap etiketleri ve ambalajları kullanmayı düşünün. Hatta daha yaratıcı bir yol kat edip hepsini temalı bir tasarımla birleştirerek şişenizi, etiketinizi, kapağınızı ve nakliye kutunuzu koordinatlandırın - ya da mali sallanma odanız varsa, özel şarap etiketleri sipariş edin.

• Bir şarap etiketinde yararlı bir amaca hizmet etmeyen ve göz ardı edilmesi gereken yaygın sözcükler ve ifadeler.

Şarap şişesi etiket tasarımını çiviledikten sonra, etiketleme işleminizin optimize edildiğinden ve her bir şişenin mükemmel yerleştirilmiş bir etikete sahip olduğundan emin olun.

Etiketleme Ekipmanı Türleri

Hangi etiketleme makinesi daha kısa sürede daha fazla şarap yapmanızı sağlar? Şarap etiketleme oyununuzu “yükseltmeye” hazır mısınız? Kaliteyi korurken üretimi artırmanıza yardımcı olacak bir şarap etiketleme makinesine yatırım yapmak, rekabete ayak uydurmak için tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

Şaraphanelerde birkaç şişe ve konserve şarap etiketleme seçeneği vardır. Genel olarak etiket aplikatör makineleri manuel, yarı otomatik ve otomatik modellerde gelir. Etiket uygulama ihtiyaçlarını ve hedef üretim hızını bilmek, seçeneklerin daraltılmasına yardımcı olacaktır.

Etiketleme Ekipmanı Türleri

Manuel etiketleme makineleri, çalışanların her etiketi ayrı ayrı yüklemesini ve uygulamasını gerektirir.

Yarı otomatik etiketleme makineleri bir el veya ayak pedalı ile çalıştırılır. Bir çalışan şişeleri konveyöre yükler ve ardından etiketleri uygulamak için bir düğmeye basar. Bu yöntem, manuel elle etiketlemeden daha hızlı ve daha tutarlıdır.

Çoğu durumda, yarı otomatik, çepeçevre saran bir etiketleme makinesi, şişelenmiş şarabı etiketlemek için en iyi seçenektir çünkü küçük parti şarap yapımından tam otomatik, sıralı bir etiketleme makinesine zamanla geçiş yapmanıza gerek kalmadan hızlanmanıza olanak tanır. ekipmanınızı veya şişeleme hattınızı elden geçirin.

Otomatik etiketleme makinelerinde rotary ve in-line seçenekleri bulunmaktadır. Her ikisi de manuel ve yarı otomatik etiketleyicilerden daha hızlı ve daha doğrudur. Sıralı otomatik etiket makineleri, üretkenlik ve verimlilikte büyük bir sıçrama sağlar. Şarap şişeleri veya teneke kutular doldurulduktan sonra, etiketleme makinesine sürekli olarak beslenebilirler ve bu da saatte yaklaşık 150 etiketli ürünle sonuçlanır. Döner etiket makineleri, spektrumun en üst noktasındadır, saatte 500 etikete kadar çalışır ve en üst düzeyde etiket yerleştirme kontrolü ve tutarlılığı sağlar.

Otomatik etiketleme ekipmanı, kapasite ve fiyat açısından çeşitlilik gösterir. Yalnızca mevcut operasyonel ihtiyaçlarınızı karşılamakla kalmayıp, büyüdükçe ihtiyaçlarınıza göre ölçeklenebilen bir tane seçin.

Etiketleme Ekipmanının Önemi

Şarabınızı ne kadar hızlı şişeleyip etiketleyebildiğiniz önemli değil, genel çıktı, ambalajlama ve pazara sunma hızınız ile sınırlı olacaktır. Bu süreçte, birçok şarap imalathanesinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri etiketlerin basılması ve uygulanmasıdır.

Şişe etiketleme makineleri, sınırlı bir bütçeyle çalışan şarap imalathanesi sahiplerine genellikle çok yüksek görünen bir dizi fiyatla gelir. Bununla birlikte, verimli etiketleme ekipmanının eklenmesi, üretkenliği önemli ölçüde artırabilir ve çıktıyı anında artırarak kendi masrafını hızla karşılayabilir.

Verimlilik

Tipik olarak çoğu şarap imalathanesi büyük bir ön sermaye yatırımı olmadan başlar, bu nedenle üretime başlamak için her bir şarap şişesini elle etiketlemek zorundadırlar.

Bununla birlikte, bir yarı otomatik etiketleme makinesinin, masa üstü veya modüler eklenmesi, üretkenliği yaklaşık% 500 artırabilir ve saatte 150 şişeye kadar etiketlenmesini sağlayabilir. Bu küçük etiketleyiciler, yeni veya küçük şarap imalathaneleri için daha uygundur. Bu seçenekler, aylık şarap abonelik kutusu siparişlerini sürekli olarak zamanında ve zamanında almanız gerekiyorsa daha iyi çalışır.

Verimlilik

Tam otomatik hat içi etiketleme makineleri fiziksel olarak daha büyük ve biraz daha pahalıdır, ancak saatte 500 şişeye kadar etiketleme yapabilirler. Bu verimlilik artışı, şarap imalathanelerinin etiketleme aşamasında kayıt altına alınmadan daha fazla şişe doldurmasını sağlar.

Şişeleme hattından giderek daha fazla şarap çıktıkça ve pazara girdikçe, etiketleme ekipmanı yatırımı haklı çıkarmaktan daha fazlasını yapacaktır.

Kalite

Yarı otomatik veya tam otomatik etiketleme ekipmanının kullanılması, bir şaraphaneye her seferinde iyi tasarlanmış bir etiketi doğru bir şekilde yerleştirme yeteneği verir. Ve hepimiz, eşit ve kesin olarak uygulanan harika bir etiketin çok önemli bir pazarlama aracı olduğunu biliyoruz.

Etiket makineleri daha hızlıdır ve manuel elle etiketleme işlemine göre daha az hata ile tutarlı yerleştirme sunar. En iyi etiketleme ekipmanı, etiketin dikey veya yatay olarak hareket etmeden eşit şekilde ve aynı konuma yerleştirilmesini sağlayan sabitleyicileri içerir.

Kalite

Maliyet Vs. Değer

Yeni etiketleme ekipmanı satın almanın veya kiralamanın ön maliyeti ürkütücü görünse de, şaraphanenizi etkileyen tüm maliyet faktörlerini değerlendirmek çok önemlidir.

Örneğin, etiketleme ekipmanının bir kerelik satın alınması, şişelere veya teneke kutulara etiket yapıştırması için tam zamanlı bir çalışanın işe alınmasının maliyetinden önemli ölçüde daha düşük olacaktır. Zaten etiket ekleyen çalışanlarınız varsa, etiketleme sürecinizi otomatikleştirmek onları daha fazla baskı veya profil işi yapmaları için serbest bırakacaktır.

Maliyet denkleminin bir diğer önemli kısmı, hattan çıkan israf ve hatalı ürünlerin azaltılmasıdır. Etiketleme ekipmanı tutarlı ve güvenilirdir, bu nedenle insan hatası ortadan kaldırılır ve daha az etiket yanlış yerleştirilir ve bu da paradan tasarruf sağlar. Ekipmanın gerçek nakit fiyatına karşı verimliliği ve maliyet tasarrufunu anlamak için bir şeyler var. Nihayetinde, ekipmanın değeri, birçok önemli yönden maliyetten daha büyüktür.

Kurulumunuzu Değerlendirme

Satın almak istediğiniz etiket aplikatör makinesinin türü hakkında herhangi bir karar vermeden önce, mevcut kurulumunuzu değerlendirin ve etiketleme makinesinin şişeleme hattınızda hangi rolü oynayacağını belirleyin. İhtiyacınız olan etiketleme makinesinin boyutunu ve türünü belirleyecek parametreler oluşturmak da çok önemlidir. Bu, ihtiyaçlarınızı karşılayan, mevcut operasyonunuza sorunsuz bir şekilde uyan ve sürecinizi daha verimli hale getiren bir şarap etiketleyicisi seçmenize yardımcı olacaktır.

Kurulumunuzu Değerlendirme

Üretim Çalıştırmanız

İhtiyaçlarınızı doğru bir şekilde değerlendirmek için etiketleme ve üretim hedeflerinizi açıkça belirleyin.

Ürününüzün hat boyunca hareket etmesini istediğiniz miktar ve hıza karar vererek başlayın. Etiket makineleri farklı hız aralıklarında gelir, bu nedenle hattınızın koruyabileceği hıza uyan birini seçin.

Üretim Çalıştırmanız

Ayrıca etiketleme uygulamalarını değiştirirken (örneğin, elle etiketlemeden yarı otomatik bir makineye geçerken) meydana gelebilecek olası kesinti sürelerini de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Seçtiğiniz herhangi bir şarap etiketleme makinesinin artıları ve eksileri olacaktır, bu nedenle kurulumu, kullanımı ve bakımı kolay olacak bir etiketleme makinesi arayın.

Alan ve Ekipman

Hattınızdan hangi hızda geçeceğiniz şarap miktarı için aklınızda net hedefler belirledikten sonra, bir sonraki adım, sahip olduğunuz alana uyacak ve kolayca erişilebilecek bir ekipman bulmaktır. Diğer hususlar arasında mevcut ekipman uyumluluğu ve genel üretim hattı tasarımı yer alır.

Alan ve Ekipman

Üretim hattınız, kapaklar, kapaklar veya tıpalar ve etiketleyiciler gibi çeşitli makineler içerir. Verimlilik adına, sorunları önlemek için halihazırda hattınızda bulunan ekipmanla uyumlu bir etiketleme makinesi satın almak en iyisidir. Bu aynı zamanda, etiketleme makinenizin mevcut makinenizle uyumlu olmasını isteyip istemediğinize veya bağımsız bir etiketleyiciyi mi tercih edeceğinize karar vermeniz için bir fırsattır.

Dolgu ve mühürleme makinelerinize ayak uydurabilecek ve aynı zamanda şirketiniz büyüdükçe ölçeklenebilecek bir etiketleyici seçmelisiniz.

Konteyner ve Etiket Hususları

Çoğu şarap imalathanesi hala şarapları için cam şişe kullanmayı tercih ediyor. Ancak cam şişeler pahalı ve ağır olabilir. Ekonomik şarap sektöründe popüler bir trend olan alüminyum kutular daha hafif ve daha uygun maliyetli. Premium şarap imalathanelerinin çoğu, bir cam şişenin estetiğinin ve sınıf faktörünün her seferinde bir alüminyum kutuyu geçtiğine inanırken. Ancak şarap içenlere göre ambalaj, şarabın tadında bir farklılık yaratmıyor.

Foodandwine.com'a göre kör bir tat testi, 86 yetişkine bir fincana, biri şişeden ve biri tenekeden dökülen aynı şaraplar verildiğinde,% 48,5'in şişelenmiş versiyonu tercih ettiğini,% 45,3'ünün ise konserve versiyonu tercih ettiğini buldu ( % 5,8 tercih göstermiyor).

Markanızın tercihi ne olursa olsun, şarabınız için ne tür bir kap kullanacağınızı belirledikten sonra, şarap etiketi boyutuna, stiline ve yerleşimine karar verme zamanı. Ön ve arka etiketler, etrafı sarılan etiketler veya daralan kılıf etiketleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Şişenizin veya şişenizin alışılmadık bir şekle veya belirgin bir konikliğe sahip olacağını biliyorsanız, bu benzersiz boyutlara düzgün bir şekilde ffi x etiket yapıştırabilen bir etiketleme makinesi bulmanız gerekecektir. Etiketleme makineleri çeşitli boyutlarda ve türlerde gelir, ancak tüm etiket uygulamaları için evrensel olması gerekmez.

Kaliteli Kaplar ve Etiketler

Keskin, profesyonel bir görünüm için yüksek kaliteli malzemeler kullandığınızdan emin olun. Doğru etiketleyici, teneke ve şişelerinizi etiketlemede harika bir iş çıkarabilirken, kullanılan kaplar birinci sınıf değilse, ürününüzü kötü gösterecek sorunlara neden olabilir.

Ne seçerseniz seçin, kapların tutarlı olduğundan emin olun. Boyut ve şekildeki kusurlar ve tutarsızlıklar etiket makinenizin etiketlerin yerleştirilmesi gereken yerleri yanlış okumasına neden olabilir. Kaplarınızı herhangi bir kalitesizlik belirtisi açısından düzenli olarak inceleyin, böylece doldurulmadan ve yanlış etiketlenmeden önce onları ele alabilirsiniz.

Bir grup teneke kutu veya şişenin tutarlılığını test etmenin rastgele ama faydalı bir yolu "kare test" tir. Bunu yapmak için, kutunuzu veya şişenizi düz bir kenara veya cetvele yaslayın ve yavaşça döndürün. Herhangi bir şekil anormalliği varsa, kap ile düz kenar arasında görünen boşlukları göreceksiniz. Bu küçük şekil değişiklikleri, etiketlerinizin yapışkanlığını ve görünümünü etkilemek için yeterli olabilir.
Tutarsızlıklar etiketin altında baloncuklar oluşturabilir. Bu aynı zamanda daralan kılıf etiketlerini de etkileyebilir.

Etiket kalitesi, genel sonuçlarınızı belirleyecek başka bir faktördür. Etiketler birçok farklı malzemede gelir ve kaplarınıza uygulandığında çeşitli tutkallar veya yapıştırıcılar kullanabilir. Düşük kaliteli etiketler, yırtılma, köpürme, bulaşma ve diğer etiket performansı arızalarına karşı hassastır. İyi bilinen ve güvenilir bir etiket markası seçin ve kağıt mı yoksa sentetik bir ürün mü tercih ettiğiniz konusunda biraz düşünün.

Unutmayın, kötü tasarlanmış ve uygulanmış etiketler, ambalaj da dahil olmak üzere şarap kültürünün tüm yönlerini takdir eden şarap meraklıları tarafından kolayca fark edilebilir.

Etiketleme Ekipmanı Ortağı Seçme

Şarabınız için doğru etiketleme ekipmanını seçmek, makinenin işlevselliğinden daha fazlasına bağlı olacaktır. Bir etiketleme ekipmanı üreticisinden veya distribütöründen satın aldığınızda, onlarla devam eden bir ortaklığa da başlarsınız. Bir etiketleme ortağı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta aşağıda belirtilmiştir.

Etiketleme Ekipmanı Ortağı Seçme

Parçalar ve Servis

Parçalar

Doğal olarak, tüm ekipman, zor kullanıldığında bir miktar arızaya maruz kalır. Etiketleme makinesi üreticinizin hazır yedek parçalarının olması ve bunların kolayca bulunabilmesi zorunludur. Makineniz ne kadar uzun süre aşağıda kalırsa, kapıdan o kadar az ürün çıkarırsınız -
ve zaman nakittir.

Etiketleme ekipmanı sağlayıcınıza herhangi bir parçanın eskidiği biliniyorsa ve değişimler için bekleme süresinin ne kadar olduğunu sorun. Bu, normal üretim sürenizi etkilemeden yapılması gereken herhangi bir bakım veya onarımı planlamanıza olanak tanır.

Hizmet

Şarap hattınızın sorunsuz çalışmasını sağlamanın anahtarı, etiketleme ekipmanınızın kullanım ömrü boyunca iyi bakıldığından ve servis edildiğinden emin olmaktır. Etiketleme makinenizin üreticisi, sorularınız veya endişelerinizden herhangi birini yanıtlamak ve küçük sorunları çözmede size yardımcı olmak için hazır bulunmalıdır.

Saygın bir bayi bulmanın en iyi yolu, şarap topluluğu içinden tavsiye istemektir. Etiketleme ekipmanı bayilerini incelerken, çözümlerinin güvenilir olup olmadığını ve sürekli yükseltmeler ve sürekli destek sağlayıp sağlayamayacaklarını, yanıtlarının güncelliğini göz önünde bulundurun. Operasyonunuz büyümeye başladıkça tüm bunlar önemli olacaktır.

Kalite

Her üreticinin hedefi yüksek kaliteli ürünler olmalıdır. Ancak, tüm şirketler aynı standartlara uymaz.

Paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığınızdan emin olmak için, bayinize parçalar, onarımlar ve yeni makineler için kalite kontrol prosedürleri hakkında birkaç soru sorun. Örneğin, satış öncesi makineleri nasıl test ettiklerini öğrenin ve kullanılmış ve yenilenmiş makinelerde yeniden satmadan önce ne tür incelemeler yapıldığını sorun.

Bugün şaraphaneniz için etiketleme ekipmanına yaptığınız yatırım, ekipman üreticisinin uzun vadeli desteğine ve müşteri hizmetlerine bağlı olacaktır. Müşterileri olarak, sorularınıza kapsamlı ve yararlı yanıtlar vererek, parçaların elde edilmesini kolaylaştırarak ve yeni veya kullanılmış tüm ekipmanları için yüksek kalite standartlarına uyarak ürünlerinin arkasında olduklarını bilmek istersiniz. Tüm bu faktörler, etiketleme makinenizin o ilk birkaç bin şişenin ötesinde ne kadar iyi performans gösterdiğini ve şarap operasyonunuz genişledikçe etkileyecektir.

Sonuç

Profesyonel etiketleme ekipmanlarıyla şarap üretiminizi artırmaya doğru ilerlerken, vermeniz gereken tüm kararları aklınızda bulundurun.

• Mevcut üretim hattınızı değerlendirin ve etiketlenmesi gereken şişe veya teneke sayısının yanı sıra herhangi bir alan ve tasarım sınırlamasını belirleyin.

• Bazı üretim hedefleri belirledikten ve yeni bir etiketleme ekipmanını nasıl entegre edeceğiniz konusunda bir fikriniz olduğunda, alışverişe çıkma zamanı gelmiştir. Bir etiketleme makinesi satın almak, yarı otomatik, tam otomatik, masa üstü, sıralı veya döner dahil olmak üzere farklı seçenekleri karşılaştırmanızı gerektirecektir. Seçtiğiniz etiketleme makinesinin iyi performans göstermesini sağlamak için malzemelerinizi de (cam şişe, alüminyum kutu, vinil etiketler, parlak kağıt etiketler vb.) Göz önünde bulundurmanız gerekir.

• Seçtiğiniz etiketleme ekipmanının da çalışır durumda kalması için sürekli bakım ve özen gerektireceğini unutmayın. Yeni makinenizi çalışır durumda tutmak için gerekli kaynaklara sahip olmak için saygın bir bayi ile iletişime geçmeli ve servis sözleşmeleri ve parçaların bulunabilirliği hakkında bilgi almalısınız.

Otomatik etiketleme teknolojisinin etkin kullanımı, bir bütün olarak şarap imalathaneleri için üretkenlik ve çıktıda önemli gelişmeler sağlar.

Ancak, doğru etiketleme makinesini bulmak anahtardır. Bir satın alma işlemi yapmadan önce tüm potansiyel etiketleme makinelerini kalite, hız ve güvenilirlik açısından değerlendirdiğinizden emin olun.