Etiketleme Makinesi

VKPAK Kutu Etiketleme Makinaları

Etiketleri elle uygulamak ekonomik ve kolay bir yöntemdir ancak büyük miktarlarda etiket uygulamak için pratik bir yol değildir. Paketleme sisteminizdeki otomatik etiketleme makineleri, daha verimli üretim sağlar ve üretim maliyetlerini düşürürken size daha fazla zaman kazandırır.

VKPAK, kavanozlar, şişeler veya teneke kutular gibi çok çeşitli kap türleri için etiketleri otomatik olarak yazdırmak ve güvenceye almak için çeşitli etiketleme ve baskı makineleri üretmektedir. Ürünlerimiz, ambalajlarınız üzerinde doğru baskılar almanızı sağlamak için popüler markaların en son teknolojilerini ve dayanıklı bileşenleri kullanır.

VKPAK'ın satılık etiketleme makineleri, markanızın raflardaki diğer ürünler arasında öne çıkması için daha esnek bir paketleme sistemi ve uzun ömürlü baskılar oluşturmanıza yardımcı olur. Bırakın ürün ambalajınız sizin için konuşsun, daha fazla müşteri çeksin ve VKPAK'ın ambalaj çözümlerini seçerek satışlarınızın artmasını izleyin.

Kova etiketleme makinemiz teneke tiplerinde kullanılabilir

Alüminyum bir kutu, bazen yanlışlıkla "teneke kutu" olarak anılan, esas olarak alüminyumdan yapılan ambalajlar için tek kullanımlık bir kaptır. Genellikle bira, kuru fasulye ve çorba gibi yiyecekler ve içecekler için, ayrıca yağ, kimyasallar ve diğer sıvılar gibi ürünler için de kullanılır.

Bir içecek kutusu (veya içecek kutusu) gazlı alkolsüz içecekler, alkollü içecekler, meyve suları, çaylar, bitki çayları, enerji içecekleri vb. gibi sıvının sabit bir bölümünü tutmak için tasarlanmış metal bir kaptır.

Bir yağ kabı (yağ tenekesi veya yağlayıcı) yağlama makineleri için yağı (genellikle motor yağı) tutan bir kutudur. Yağ bazlı fenerleri doldurmak için bir yağ da kullanılabilir. Yağlayıcı olarak adlandırılan bir meslek, makineleri yağlamak için (diğer aletlerin yanı sıra) bir yağ tenekesi kullanabilir.

Çelik bir kutu, teneke kutu, teneke, çelik ambalaj veya teneke kutu, ince metalden yapılmış malların dağıtımı veya depolanması için bir kaptır. Birçok teneke kutunun "ucu" kesilerek açılması gerekir; diğerlerinin çıkarılabilir kapakları vardır. Çok çeşitli içerikleri depolayabilirler: yiyecek, içecek, yağ, kimyasallar vb.

Firmamızın ürettiği otomatik etiketleme makinesi kutu gövdesi için tasarlanmıştır. Otomatik durdurma, sayma, güç tasarrufu işlevlerine sahiptir. Şişeler, bira kutuları ve diğer silindirik kaplar için uygundur.

Yeni bir kutu etiketleme makinemiz var! Bu bize özel biraları paketlemede daha fazla esneklik sağlayacaktır. Basılı kutularla, bir seferde belirli sayıda kutu sipariş etmek zorunda kaldık, bu da paketleyebileceğimiz farklı bira miktarını sınırladı (çünkü sonsuz sayıda teneke kutu saklayamıyoruz!). Ancak bu yeni makine, boş siyah kutuları ve etiketleri ayrı ayrı toplu sipariş etmemize izin veriyor! Bu yüzden şimdi halk için farklı pub favorilerini paketlemeyi deneyebiliriz! Kutular bize siyah geliyor, onları günün birasıyla dolduruyoruz, kapatıp dikiyoruz, sonra üzerlerine etiketi yapıştırıyoruz.

Kutu Etiketleme Makinesi Nedir?

Bir teneke kutu etiketleme veya baskı makinesi, gerçekleştirdiği işin türüne ve makinenin kullanabileceği konteynere bağlı olarak şu şekilde de adlandırılabilir:

  • Teneke kutu etiketleme / baskı makinesi veya teneke etiketleme / baskı makinesi
  • Kavanoz etiketleme / baskı makinesi
  • Şişe etiketleme makinesi

Çeşitli ürünlere, paketlere veya kaplara etiket yazdırmak ve uygulamak için tasarlanmış makinelerdir. Alüminyum, fiber tamburlar, plastik, çelik, cam gibi birçok yüzey tipine yapışabilirler.

Etiketlerin birçok durumda büyük talep görmesi nedeniyle, etiketleme ve baskı makineleri, yüksek ürün ambalaj hacmine sahip birçok şirketin faaliyetine dahil edilmektedir. Envanterler için depolama yönetim sistemlerine sahip işletmeler ayrıca özel etiketleme ekipmanlarına ihtiyaç duymaktadır. Bu makinelerin bir diğer amacı da, ekipman üreticilerinin fabrika proseslerine entegre oldukları için uygunluk etiketlemesidir.

Etiketleme ve baskı makineleri, etiketlerin basit dağıtımı için manuel cihazlardan, tam otomatik baskı ve uygulama süreçlerine izin veren yüksek üretim makinelerine kadar çeşitlilik gösterir. Aslında, otomatik etiketleme makineleri, çalışmak için bir operatöre ihtiyaç duymadıkları için piyasada satılan en yaygın etiketleme türleri arasındadır. VKPAK'ın etiketleme ve baskı makinelerine gelince, hepsinin otomatik işlemleri var.

Bir Teneke Etiketleme Makinesinin Ana Bileşenleri

# 1 Besleme Haznesi
Besleme hunisi etiketleme işleminin tamamında önemli bir rol oynar ve etiketin kaplara hassas bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Sürekli ve sistematik olarak gerçekleşen etiketleme için kapları etiketleme istasyonuna besler. Ayrıca kapların kırılmasını önler ve etiketlenecek ürünlerin manuel olarak yüklenmesi ihtiyacını ortadan kaldırır.

# 2 Etiketleme İstasyonu
Bu istasyon, etiketlenen şişenin boyutuna göre ayarlamak için doğru konumlandırmayı kontrol edebileceğiniz etiketleme pedi ve etiketleme kafasından oluşur.

# 3 Dokunmatik Ekran Kontrol Paneli
Kontrol paneli, etiketleme sürecinin sistematik yönetimine izin verir. Bunu kullanarak üretim süreci ayarlarını değiştirebilir veya değiştirebilirsiniz. Ayrıca kontrol paneli, operatörü acil müdahale gerektiren herhangi bir acil durumda da uyarır.

# 4 Tahrik Mekanizması
Bu mekanizma, tüm etiketleme makinesini hareket ettirmek için motor, silindir sistemi ve konveyöre sahiptir ve bileşenleri buna göre hareket ettirmeye yardımcı olur.

Etiketleme Makineleri Nasıl Çalışır?

Tüm kutu etiketleme ve baskı makineleri temelde aynı şekilde çalışır. Etiketleme işleminin ilk aşaması, ürünlerin besleme hunisi aracılığıyla etiketleme istasyonuna beslenmesi ile başlar. Etiketleme istasyonunda, kapak veya kap gövdesi, konveyör tarafından sürekli olarak hareket ettirildiği için etiketlenir.

Basınca Duyarlı Etiketleyiciler için önceden hazırlanmış etiket uygulanır ve dönerken kapağa veya silindirik kap gövdesine yapışır. Optik Lazer Baskı Makinesi ve Enjeksiyon Baskı Makinesi ise etiketleme istasyonundan geçerken lazer veya mürekkep kullanarak kaplara baskı yapar.

Etiketli / baskılı kaplar, hattın sonuna ulaşıncaya kadar konveyör boyunca hareket etmeye devam edecektir. Makine, siz durdurmadıkça geri kalan kaplar için etiketleme işlemini gerçekleştirecektir.

Bir kutu etiketleme çözümüne ihtiyacınız olduğunda, VKPAK gereksinimlerinizi karşılamak için aşağıdaki ürünleri sağlar