Kozmetik Etiketleme Ekipmanları

Her Kozmetik Ambalaj Üreticisine Faydalıdır

Federal Gıda, İlaç ve Kozmetik Yasası, kozmetik ürünlerini "temizlemek, güzelleştirmek, çekiciliği artırmak veya görünümü değiştirmek için insan vücuduna sürülmesi, dökülmesi, serpilmesi veya püskürtülmesi, sokulması veya başka şekilde uygulanması amaçlanan ürünler" olarak tanımlar.

FDA kozmetik etiketleme gereklilikleri, tüketicileri sağlık tehlikelerinden ve aldatıcı uygulamalardan korumayı ve tüketicilerin satın almayı düşündükleri kozmetikler hakkında bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Kozmetik, FDA'nın ürünü onayladığını gösteren ifadelerle etiketlenemez veya reklamı yapılamaz. Bu, üretim kuruluşu kayıtlı olsa veya ürün FDA'nın Gönüllü Kozmetik Kayıt Programına kayıtlı olsa bile geçerlidir.

Kısaca, FDA kozmetik etiketlerinin şunları yapmasını gerektirir:

  • Ürünün kimliği (ne olduğu)
  • Net İçerik (pakette ne kadar var)
  • İçerik beyanı (neyden yapıldı)
  • Gerekli uyarı etiketleri (öğenin kullanımıyla ilişkili olası riskler)

Kozmetik ambalaj üreticileri, etiketlerin kozmetik pazarlamanın önemli bir parçası olduğunu bilirler, ancak aynı zamanda tüketicileri bir ürünün kullanım amacı, içerikleri, net miktarı ve üretim veya dağıtım yeri hakkında bilgilendirmeyi amaçlarlar.

Kozmetik etiketler çeşitli şekil ve boyutlarda olduğundan, çeşitli talepleri karşılamak için çeşitli etiket uygulama ekipmanları mevcuttur. Çok işlevli etiket aplikatör makineleri, kozmetik ürünlerinizi yıldırım hızında sarmanıza, mühürlemenize ve etiketlemenize olanak tanır.

Etiketlenmesi gereken kozmetik ambalaj ne olursa olsun, önce en iyi etiket seçeneklerini, ardından doğru etiketleme ekipmanını arayın. En iyi modüler etiketleme ekipmanı, etiket türünüzü doğru bir şekilde uygulayabilir, kap boyutlarına göre ayarlayabilir ve üretim hattınıza mükemmel şekilde uyabilir.

Kozmetik Etiket Türleri

Kozmetik Kalem ve Kalem Ambalaj Etiketleri

Göz kalemlerinden, kremsi göz farlarından, kaş fırçalarından ve dudak renklerinden, makyaj reyonuna göz atarken kalem ve kurşun kalem tarzı kapları hızlıca bulabilirsiniz.

Beauty Packaging'e göre, kozmetik kalem ve kalemlere olan talep artıyor ve kozmetik ambalaj üreticileri, tüketicilere hitap edecek rekabetçi tasarımlar ve kurcalamaya karşı korumalı ambalajlar oluşturmak için önlemlerini yoğunlaştırıyor.

Kozmetik Kalem ve Kalem Ambalaj Etiketleri

Kozmetik kalem ve kalem kapları sınırlı alan olduğu için özel bakım gerektirir, ancak bileşenler, ürün adı, renk bilgileri ve daha fazlası dahil olmak üzere gerekli tüm bilgiler ambalaja eklenmelidir. Genellikle bu, etrafı saran bir etiket ve bir uç nokta etiketi ile gerçekleştirilebilir.

Çepeçevre saran etiket, çoğu kabın en geniş yüzey alanını kaplar ve ürünün tüm uzunluğu boyunca yayılabilir. Etikete, hem açılması kolay hem de kurcalanabilir bir mühür sağlamak için bir delik de eklenebilir. Markalı sarmalayıcı etiketler, ürünle ilgili FDA zorunlu tüm bilgileri etkili bir şekilde görüntüleyebilir. Ek olarak, etiketleyiciler renk veya renk kodunu belirtmek için kalemin veya kurşun kalem kabının kapalı ucuna nokta etiketleri uygulayabilir.

Kozmetik Tüp Ambalaj Etiketleri

Losyonlar, kremler, kapatıcılar ve saç ürünleri, kolay dağıtım için tasarlanmış tüplerin içine mükemmel şekilde oturur. Doğru makine, tüp ürünlerini kabın önünde ve arkasında ya da tüm çevresinde hızlı ve doğru bir şekilde etiketleyebilir.

Kozmetik tüpler üzerindeki etrafı sarılan etiketler, minimum hareketle makine içinde hızla yuvarlanabilen basit tek parça bir uygulama süreci sağlar. Çevreleyen tasarımınızı tüpünüzün eğriliği ve konikliği ile çalışacak şekilde ölçeklendirebilirsiniz.

Kozmetik Tüp Ambalaj Etiketleri

Çoğu tüp, ön ve arka tarafta yarı düz yüzeyler sağladığından, birçok üretici verimlilik için iki parçalı etiketler kullanır. Ön etiket tipik olarak şirket logosu, ürün adı, içerikler ve diğer zorunlu bilgilerden oluşurken, arka panelde barkod, içerik listesi ve kullanım talimatları yer alır.

Tam gövdeli kılıf etiketi, diğer etiketleme seçeneklerinden daha yoğundur ancak tüm tüpün görünümünü yukarıdan aşağıya değiştirmenize olanak tanır. Kaliteyi ve tutarlılığı korumak için manşonlar yerleştirme ve uygulamada ekstra özen gerektirir.

Can & Jar Kozmetik Etiketleri

Kozmetik endüstrisinde mumları, yüz kremlerini ve diğer yarı sıvı ürünleri tutmak için teneke kutular, alüminyum kutular, cam kozmetik kavanozlar ve akrilik kavanozlar sıklıkla kullanılmaktadır.

Kutular ve kavanozlar, boyutsal kesikler ve eğimler dahil olmak üzere kozmetik ambalajlara ilgi çekmek için genellikle düzensiz şekiller alır. Kozmetik kaplarını bunun gibi etiketlemek zor olabilir, ancak üst ve alt etiketleme makineleri işin üstesinden gelmek için kalibre edilebilir. Üst ve alt etiketler, çift makaralı bir etiketleyici ve uygun senkronizasyon yardımıyla aynı anda yerleştirilebilir.

Can & Jar Kozmetik Etiketleri

Kavanozun üst veya alt kısmının standart bir etiket için yeterince büyük olmadığı durumlarda uç nokta etiketlerinin kullanılması yararlıdır. Uç noktalar genellikle semboller, kodlar, renk örnekleri veya küçük yazılar için kullanılır.

Silindir Kozmetik Şişe Etiketleri

Silindirik kozmetik şişeler çok çeşitli kozmetik ürünlerde kullanılmaktadır. Havasız pompa şişeleri, losyon şişeleri ve saç spreyleri, kozmetik endüstrisinde sıkça kullanılan silindir örnekleridir. Ayrıca çeşitli boyutlarda gelirler ve toptan satış pazarında bulunan en çok yönlü kaplar arasındadırlar.

Silindir Kozmetik Şişe Etiketleri

Etrafını saran bir şişe etiketleme makinesi, silindir kozmetik şişeleri etiketlemek için mükemmeldir. Ürünler hat boyunca dönerken, bunlarla çalışmak ve konveyör boyunca sorunsuz bir şekilde hareket etmek kolaydır. Şişe daha büyükse, ön ve arka etiketleri kullanmak daha iyi olabilir.

Tam gövdeli manşonlar, tüm yüzeyi kaplayarak daha küçük silindirik kapları kapatmak için de kullanılabilir. Dudak parlatıcıları ve diğer ürünler, içeriğin kurcalanmasını önlerken ürünün rengini göstermek için genellikle şeffaf vücut kılıfları kullanır.

Kozmetik Kompakt Etiketler

Fondöten, bronzlaştırıcı ve göz farı tozları için kullanılan kozmetik kompaktlar, etiketleme sırasında özel bakım gerektirir. Bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu, kabı veya içeriğini ezmeden veya tahrip etmeden doğru miktarda basınç kullanmak üzere tasarlanmış basınca duyarlı bir makine tarafından uygulanan üst ve alt etiketlerdir. Neyse ki, bugünün etiketleme makineleri, otomatik teknolojinin iki etiketi yanlış hizalamadan üstte ve altta ortalamasına izin veriyor.

Kozmetik Kompakt Etiketler

Etiketleme Ekipmanının Önemi

Kozmetik ürününüzü ne kadar hızlı şişeleyebilir, kavanozlayabilir veya doldurabilirseniz yapın, toplam çıktı etiketleme ve pazara sunma hızınız ile sınırlanabilir. Birçok kozmetik ambalaj üreticisinin yaşadığı en büyük zorluklardan biri etiketlerin basılması ve uygulanmasıdır - ancak birkaç iyi etiket çözümü ve etiket makinesi seçeneği vardır.

Etiketleme makineleri, sınırlı bir bütçeyle çalışan üreticiler, işletme sahipleri ve operasyon yöneticilerine genellikle çok yüksek görünen bir dizi fiyatla gelir. Ancak, verimli etiketleme ekipmanı üretkenliği önemli ölçüde artırabilir ve tamamlamayı hemen hızlandırarak kendi masrafını karşılayabilir.

Verimlilik

Tipik olarak çoğu kozmetik üreticisi, büyük bir ön sermaye yatırımı olmadan başlar, bu nedenle üretime başlamak için, ürün kaplarını elle elle etiketlerler. Bununla birlikte, bir yarı otomatik etiketleme makinesinin, masa üstü veya modüler eklenmesi, üretkenliği yaklaşık% 500 artırabilir ve saatte 150 konteynırın etiketlenmesine izin verir.

Tam otomatik satır içi etiketleme makineleri fiziksel olarak daha büyüktür ve yarı otomatik seçeneklerden biraz daha pahalıdır, ancak saatte 500 konteyneri etiketleyebilirler. Bu verimlilik artışı, daha fazla ürünün eşit derecede doğru ancak daha hızlı bir şekilde etiketlenmesine olanak tanır.

İster losyon, ruj, fondöten veya kompakt ambalajlayın, doğru etiketleme ekipmanı maliyetini hızla haklı çıkaracaktır.

Kalite

Yarı otomatik veya tam otomatik bir etiket makinesinin kullanılması, kozmetik şirketi sahiplerine ve ambalaj üreticilerine her seferinde iyi tasarlanmış bir etiketi doğru bir şekilde yerleştirme yeteneği verir - ve hepimiz harika bir tasarıma ve hassas uygulamaya sahip bir etiketin çok önemli olduğunu biliyoruz. Pazarlama aracı.

Etiket makineleri, manuel elle etiketlemeye kıyasla daha hızlı, daha tutarlı ve tutarlı bir şekilde doğrudur. En iyi etiketleme ekipmanı, etiketin dikey veya yatay olarak hareket etmeden eşit şekilde ve aynı konuma yerleştirilmesini sağlayan sabitleyicileri içerir.

Maliyet Vs. Değer

Yeni etiketleme ekipmanı satın almanın veya kiralamanın ön maliyeti göz korkutucu görünse de, operasyonunuzu etkileyen tüm üretim maliyetlerini değerlendirmek önemlidir.

Örneğin, etiketleme ekipmanının bir kerelik satın alınması, ürünlere etiket uygulamak için tam zamanlı bir çalışanı işe alma maliyetinden önemli ölçüde daha düşük olacaktır. Etiketleri elle yapıştıran çalışanlarınız zaten varsa, etiketleme sürecinizi otomatikleştirmek onları daha fazla baskı ve profesyonel görevler yapmaları için serbest bırakacaktır.

Maliyet denkleminin bir diğer önemli kısmı, hattan çıkan israf ve hatalı ürünlerin azaltılmasıdır. Etiketleme ekipmanı tutarlı ve güvenilirdir, bu nedenle insan hatası ortadan kaldırılır ve daha az etiket yanlış yerleştirilir ve bu da paradan tasarruf sağlar. Verimliliği ve maliyet tasarrufunu, ekipmanın gerçek nakit fiyatına karşı anlamak için bir şeyler var. Nihayetinde, ekipmanın değeri, birçok önemli yönden maliyetten daha büyüktür.

Kurulumunuzu Değerlendirme

İstediğiniz etiket aplikatör makinesini seçmeden önce, üretim hedeflerinizi öğrenin, mevcut kurulumunuzu değerlendirin ve doğru makine boyutunu belirleyin. Bu, ihtiyaçlarınızı karşılayan, mevcut operasyonunuza sorunsuz bir şekilde uyan ve sürecinizi daha verimli hale getiren bir etiketleyici seçmenize yardımcı olacaktır.

Üretim Çalıştırması

İhtiyaçlarınızı doğru bir şekilde değerlendirmek için etiketleme ve üretim hedeflerinizi açıkça belirleyin.

Kozmetik ürünlerinizin montaj hattında hareket etmesini istediğiniz miktar ve hıza karar vererek başlayın. Etiket uygulama ekipmanı farklı hız aralıklarında gelir, bu nedenle hattınızın koruyabileceği bir hızda bir tane seçin.

Ayrıca etiketleme uygulamalarını değiştirirken (örneğin, elle etiketlemeden yarı otomatik bir makineye geçerken) meydana gelebilecek olası kesinti sürelerini de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Seçtiğiniz herhangi bir etiketleme makinesinin artıları ve eksileri olacaktır, bu nedenle kurmanız, kullanmanız ve bakımını yapmanız için kolay olacak bir etiketleme makinesi arayın.

Alan ve Ekipman

Hattınızda ve hangi hızda ilerleyeceğiniz ürün miktarı için aklınızda net hedefler belirledikten sonra, sahip olduğunuz alana sığacak ve işçiler tarafından kolayca erişilebilecek ekipmanları arayın. Diğer hususlar arasında mevcut ekipman uyumluluğu ve genel paketleme hattı tasarımı yer alır.

Üretim hattınız, filtreler, kapaklar ve etiketleyiciler gibi çeşitli makineler içerir. Verimlilik adına, sorunları önlemek için halihazırda hattınızda bulunan ekipmanla uyumlu bir etiketleme makinesi satın almak en iyisidir. Bu aynı zamanda, etiketleme makinenizin mevcut makinenizle uyumlu olmasını isteyip istemediğinize yoksa bağımsız bir etiketleyiciyi mi tercih edeceğinize karar vermeniz için bir fırsattır.

Zaman içinde genişledikçe ve iyileştikçe üretim hattıyla ölçeklenebilen bir etiketleyici seçmelisiniz.

Konteyner ve Etiket Hususları

Pompalı şişelerden vidalı kavanozlara ve itmeli kutulara kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kap seçeneği vardır. Paketleme, mühürleme ve etiketleme yönergelerine ve düzenlemelerine uygun, kurcalanmaya karşı korumalı ve çocuklara dayanıklı kaplar arasından seçim yapabilirsiniz.

Şirketinizin konteyner türü ne olursa olsun, boyutları belirledikten sonra sıra etiket boyutuna, stiline ve yerleşimine karar verir. En popüler türler ön ve arka etiketler, etrafı sarılan etiketler ve daralan kılıf etiketleridir.

Şişenizin alışılmadık bir şekle sahip olacağını biliyorsanız, bu benzersiz boyutlara uygun şekilde etiket yapıştırabilen bir etiketleme makinesi bulmanız gerekecektir. Etiketleme makineleri çeşitli boyutlarda ve türlerde gelir, ancak tüm etiket uygulamaları için evrensel olması gerekmez.

Kaliteli Kaplar ve Etiketler

Keskin, profesyonel bir görünüm için yüksek kaliteli malzemeler seçmek çok önemlidir. Doğru etiketleyici ürünlerinizi etiketlemede harika bir iş çıkarabilirken, kullanılan kaplar birinci sınıf değilse, ürününüzün kötü görünmesine neden olan sorunlara neden olabilir.

Ne seçerseniz seçin, kapların tutarlı olduğundan emin olun. Boyut ve şekildeki kusurlar ve tutarsızlıklar etiket makinenizin etiketlerin yerleştirilmesi gereken yerleri yanlış okumasına neden olabilir. Kaplarınızı herhangi bir kalitesizlik belirtisi açısından düzenli olarak inceleyin, böylece doldurulmadan ve yanlış etiketlenmeden önce onları ele alabilirsiniz.

Etiket kalitesi, genel sonuçlarınızı belirleyecek başka bir faktördür. Etiketler birçok farklı malzemeden oluşur ve kaplarınıza uygulandığında çeşitli yapıştırıcılar veya yapıştırıcılar kullanabilir. Düşük kaliteli etiketler, yırtılma, köpürme, bulaşma ve diğer etiket performansı arızalarına karşı hassastır. İyi bilinen ve güvenilir bir etiket markası seçin ve kağıt mı yoksa sentetik bir ürün mü tercih ettiğiniz konusunda biraz düşünün.

Sonuç

Profesyonel etiketleme ekipmanları ile kalem göz kalemi, kremsi göz farı, ruj, losyon, krem, kapatıcı, saç ürünleri vb. Üretiminizi artırmaya doğru ilerlerken vermeniz gereken tüm kararları aklınızda bulundurun.

  • Mevcut üretim hattınızı değerlendirin. Alan ve tasarım kısıtlamalarının yanı sıra etiketlenmesi gereken kapların sayısını belirleyin.
  • Bazı üretim hedefleri belirledikten ve yeni bir etiketleme ekipmanını nasıl entegre edeceğinize dair bir fikriniz olduğunda, alışverişe çıkma zamanı gelmiştir. Bir etiketleme makinesi satın almak, yarı otomatik, tam otomatik, masa üstü, sıralı veya döner dahil olmak üzere farklı seçenekleri karşılaştırmanızı gerektirecektir. Seçtiğiniz etiketleme makinesinin iyi performans göstermesini sağlamak için malzemelerinizi de (örneğin, parlak kağıt etiketli plastik pompa şişesi) göz önünde bulundurmanız gerekir.
  • Seçtiğiniz etiketleme ekipmanının da çalışır durumda kalması için sürekli bakım ve özen gerektireceğini unutmayın. Yeni makinenizi çalışır durumda tutmak için gerekli kaynaklara sahip olmak için saygın bir bayi ile iletişime geçmeli ve servis sözleşmeleri ve parçaların bulunabilirliği hakkında bilgi almalısınız.

Baştan sona kozmetik üretimi ve ambalajı işlerken, güvenilir etiketleme ekipmanına sahip olmak zorunludur. Tedarikçileri seçmekten en iyi paketleme ekipmanını satın almaya kadar, hedef kitlenize hitap eden harika bir ürün sunmak istiyorsanız her şey önemlidir.

Etiket yazıcıları ve etiket uygulayıcıları dahil olmak üzere otomasyonun etkili kullanımı, üretkenlik ve çıktıda önemli gelişmeler sunar. Ancak, doğru etiketleme makinesini bulmak anahtardır. Satın almadan önce tüm potansiyel etiketleme makinelerini kalite, hız ve güvenilirlik açısından değerlendirdiğinizden emin olun.